Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:
Email again:

Pariisi kliimakõnelused mõjutavad ka arengukoostööd 25.11.2015

Kliimamuutused on üks neist gobaalsetest probleemidest, kus lahendus on mõeldav vaid rahvusvahelises koostöös. ÜRO kliimamuutuste raamkonventsioonis (UNFCCC) osalevad riigid kogunevad iga aasta detsembri algul tippkohtumisele, et järgmistes sammudes kokku leppida. Pariisis algavale arvult 21. tippkohtumisele (COP21) pannakse suuri lootusi, sest on tagumine aeg peatselt aeguvale Kyoto leppe järgsetes reeglites kokku leppida. Muuhulgas on kokkulepitaval otsene mõju näiteks arengukoostöö rahastamisele tulevikus.

Tasaareng. Degrowth [dē'grōth] 07.06.2010

Eile peeti koordineeritud aktsioonina kuuldavasti maailma 65 linnas piknikuid, et juhtida tähelepanu ületarbimise probleemidele ja tutvustada selle ühe vastusena 'tasaarengu' (degrowth) kontseptsiooni.

WTO vaidleb Mehhikos ägedalt põllumajanduse teemadel 12.09.2003

Mehhiko kuurortlinnas Cancun'is alanud Maailma Kaubandusorganisatsiooni viiendal tippkohtumisel on põllumajanduse ja ühtsete investeeringureeglite teemad tõusnud vaidluste keskmesse. Riikidevaheliste lahkarvamuste ulatus ei välista võimalust, et sarnaselt 1999. aasta Seattle kohtumisega lõpeb ka seekordne nädalane WTO kohtumine tulemusteta.