Hakka blogi jälgijaks - sisesta oma meiliaadress ja saad teated uutest juttudest siin
Email again:

Ehitame Supilinna kooli 22.04.2020

Supilinna Tirin, lehekülg 1
Print

Supilinna kiigeplatsi kõrval asub poole hektari suurune linnale kuuluv krunt, mis 15 aasta eest broneeriti linna üldplaneeringus tulevasele lasteaiale. Karjuv lasteaiakohtade puudus on õnneks möödanik ja ma soovitaks ehitada platsile hoopis väikese algkooli.
Supika kool
 

Ma kasvasin üles Annelinnas, kus 1970-80ndail elas ja sirgus kümneid tuhandeid lapsi. Täna on minu lapsepõlve liivakast ammu kujundatud lillepeenraks, kõik kiiged on maja tagant maha võetud ja isegi meie jalgpallurite karja poolt alaliselt mudaseks tallatud platsil ilutseb nüüd muru, sest selle ainsaks kasutajaks on jäänud muruniitja. Suurte majade vahel ei kaiku enam laste kisa, Annelinn vananeb. Supilinn seevastu ei vanane, vähemalt mitte niipea. 

Supilinlased on aastaid kurtnud, et kohalikud lapsed ei saa Supilinna veerel asuvasse Kesklinna kooli kohti, kuna meie armsasse kogukonnakooli on suur tung ja fiktiivsete sissekirjutustega lähevad paljud koolikohad "mujale." Hetkel on Supilinnas ühekorraga valmimas koguni 17 uut kortermaja kokku 119 korteriga ja mitmed kortermajade arendajad veel ootavad kopa peatset maasse löömist. Elu näitab, et neisse majadesse kolib lisaks tudengitest üürilistele ka arvukalt noorpaare, kelle juba sündinud või peatselt sündivad lapsed vajaks mõningate aastate pärast koolikohta. Ja on igati loomulik, et vähemalt algkool oleks kodule lähedal, jalakäigu kaugusel. 

Siit ka loogiline ettepanek – rajame lasteaiale broneeritud krundile hoopis algkooli ja teeme seda ruttu. Tegu võiks olla Supilinna sobiva mõistliku suurusega puidust hoonega, kuhu mahuks näiteks kaks paralleelklassi ehk 6 klassiruumi. Kui mahub, võiks samas toimetada ka mõni lasteaiarühm. Söögituba ja õue saaks kool ja lasteaed ühiselt jagada. Et kulusid kokku hoida, võiks kogu kompleks toimida Kesklinna kooli filiaalina, et puuduks vajadus palgata eraldi direktorit jne. 

Kuigi Kesklinna kool on viimasel kümnendil juurde saanud võimla ja katusealuse korruse, valitseb seal siiski tuntav ruumipuudus. Ses mõttes võiks Supilinna filiaal olla igati teretulnud. Ja kui Supilinnas kunagi sarnaselt tänase Annelinnaga lastega kitsaks peaks jääma, siis saab tänased Kesklinna kooli algklassid suunatagi kiigeplatsi kõrval olevasse filiaali ja Kesklinna koolis näites laiendada sööklat, et lapsed enam koridoris sööma ei peaks. 

Kas teeme ära?